Mukhtar Fatih

إنشاء شارتك الخاصة Suriye Türkmen Doktorlar Birliği insani yardım çağrısı
Mukhtar Fatih

إنشاء شارتك الخاصة

Suriye Türkmen Doktorlar Birliği insani yardım çağrısı

2015-07-12 03:01:00

 

Suriye Türkmen Doktorlar Birliği insani yardım çağrısı


Suriye’nin Halep kentinin kuzeyindeki saldırıları şiddetlenirken SURİYE’nin Carablus bölgesindeki çatışmalar Türkiye’den de duyulurken ,IŞİD ile diğer silahlı Gruplar Arasında çatışmalarının sürdüğü, Carablus bölgesine koalisyon ve rejim uçaklarının da saldırılarının devam ettiği bölgede yaşayan insanlar Türkiye Sınır Kapısı’na doğru yürüyüşe geçtiler. 
Konuyla ılgli Suriye Türkmen Doktorlar Birliği Başkanı 
Dr.Mukhtar Fatih acil yardım çağrısı Yayını

Medikal insani yardım gönderen (Suriye Türkmen Doktorlar Birliği), çatışma ve hava bombardımanı nedeniyle halkın aylardır sıkışıp kaldığı Kuzey Suriye'deki Halep şehrinde, son günlerde yaşanan şiddetli çatışmalardan dolayı yaralanan insanların tahliyesini kolaylaştırmak için, çatışmanın tüm taraflarına çağrıda bulunan bir açıklama yaptı.
Suriye'de yaklaşık 10 milyon kişinin insani yardıma ihtiyacı bulunduğunu, bunun 6,5 milyonunun evlerini terk etmek zorunda kaldığını, 3 milyonunun da komşu ülkelere sığındığını kaydeden Özer, "Suriye dışına kaçmak zorunda kalan Suriyelilerin dörtte üçü kadın ve çocuklardan oluşmakta, 1 milyondan fazla çocuk zor şartlar altında hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır. Suriye'de maalesef ağır kış şartlarından ve açlıktan çocuk ölümleri yaşanmaktadır.
En büyük endişemiz, çatışmaların Halep ve Türkiye sınırı arasında açık olan tek yolu bloke etmesi; bu durum ambulans hizmetlerini ve Doğu Halep'te savaş nedeniyle sıkışmış insanlara tıbbi ve insani yardım sağlamayı neredeyse imkansız hale getirmektedir.
Her gün yüzlerce insan ölürken, aslında insanlık ölüyor. Mazlumun dini, inancı, ırkı hiç önemli değildir. Maalesef hür dünya, tamamen kendi bölgesel çıkarları istikametinde hesap yaparken, insanlık onuru tüm insanların gözü önünde hoyratça çiğneniyor.
Suriyeli mültecilerin yaşadığı insanlık dramına karşı küresel bir desteğin oluşmaması sonucu bu yükün başta Türkiye, Ürdün ve Lübnan olmak üzere Suriye'nin komşuları üzerine yıkıldığı da belirtilmiş.
Sonuç olarak, Suriye de yaşam mücadelesi veren kıyım mağdurlarına her türlü ayrımcılıktan uzak, insani bakış açısı ile yardım etmeliyiz.
Dr.Mukhtar Fatih
Suriye Türkmen Doktorlar Birliği Başkanı

https://www.facebook.com/SuriyeTurkmenDoktorlarBirligi

http://halapturkmen.blogcu.com/suriye-turkmen-doktorlar-birligi-insani-yardim-cagrisi/20129733

 

0
0
0
Yorum Yaz
Siriýa Türkmenleriniň Ynsanperwer Birleşigi Watan

قم بالترويج لصفحتك أيضاً Mukhtar Fatih | إنشاء شارتك الخاصة
Facebook

Mukhtar Fatih likes

Туркменская Община Сирии. Siriýa TürkmenleriТуркменская Община Сирии. Siriýa Türkmenleri
Create your Like Badge
Facebook

Mukhtar Fatih likes

Suriye Türkmen Doktorlar BirliğiSuriye Türkmen Doktorlar Birliği
Create your Like Badge