Mukhtar Fatih

إنشاء شارتك الخاصة Suriye Türkmen Dağıni Gündem olabilmek için Kobani mi olması ger
Mukhtar Fatih

إنشاء شارتك الخاصة

Suriye Türkmen Dağıni Gündem olabilmek için Kobani mi olması ger

2015-04-10 01:08:00

Surıye Türkmenlerı ve Türkmen Dağı Gündem olabilmek için illa buranın Kobani mi olması gerekir?”

Uzun yıllardan beri Suriye Türkmenleri Arap Baas partisi yönetimi Esad Tarafından her türlü baskılara, asimilasyon politikasıyla yok olmaya doğru acı durumları yaşayarak, binlerce Suriyeli Türkmenler işkence, baskı altında şehit düşerek, Suriye Türkmenlerine karşı her türlü acımasız işkenceyle asimilasyon politikasını sürdürmeye çalışarak, Araplaştırma politikası, asimile yöntemini uygulayarak, çok sayıda Suriye Türkmenleri işkence altında şehit olarak binlerce Türkmenler dikta rejimin uzun yıllardan hapishanesinde yaşamaktadır ve ön binlerce Suriyeli Türkmenler kendi ana dillerini unutarak Araplaşmışlardı
Dünya birden bu kıyıcı eylemlere katliama sessiz kalmaktadırlar.
Nerde bu insan hakları didikler? Nerde BM Af örgütü? nerde Lahey mahkemesi, nerde Amerika, Avrupa devletleri? Nerede Türkiye, Türk Cumhuriyetleri? Bu katliama sesiz kalmamaları gerekmektedir soydaşlarımız şehit oluyor, idam oluyor, bizinde sesimiz bile çıkmadan, yerimizden bile kımıldamıyoruz Nerde Dünya ? 
Kamuyu? Nerde Türk medyası?
Suriye'nin Türkmen bölgelerini biliyor muyuz?
Ayn al Arap Kobanı için timsah gözyaşları dökenler niye Halep Lazkiye Hama Humus ve Azaz, Tel Abyad, Jarablus için ağlamadı?
Süriye'de sanki Türkmenleri görmüyormuyuz? 
Kimse Suriye'de Türklerin yaşadığını biliyormu? 
Nerede yaşadıklarını biliyormuyuz? bilmiyorsak niye bilmiyoruz? medya Ayn al Arap'a sürekli gider peki Türkmen şehirlere niye gitmezler? 
Rakka'yı niye kimse önemsemioyr? Halebi? Lazkiye?

Türk basını hem Irak hem Suriye Türkmenlerinin durumuna yer vermeli.
Bu gün Suriye’de yeni katliamda şehit olan Türkmenlerin sayıları yüz binlerce olarak, birçok Suriyeli Türkmenlerde yönetim tarafından kayıp olarak izleri bile bulunmamaktandı, Suriye diktatörü Türkmenlere karşı 1982 yıllarında Hama Türkmenleri Hafız Esad döneminde de on binlerce şehitler vermiştir. Bugün Esed rejimine ait birlikler, Lazkiye'nin Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik saldırılarını arttırdı.Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, rejim güçleri, dün akşam saatlerinden itibaren Bayırbucak Türkmen bölgesi Türkmen Dağı mevkisine ağır silahlarla saldırı başlattı. Saldırıların Acısuyu ve Kızıldağ bölgelerinde yoğunlaştığı.
Bölgedeki patlama sesleri Hatay'ın Yayladağı ilçesinde, sınıra yakın mahallelerden de duyuluyor. Nerde Türk medyası?Nerde CNN nerde dogan medyasi,Surıye Türkmenlerı ve Türkmen Dağı Gündem olabilmek için illa buranın Kobani mi olması gerekir?”

0
0
0
Yorum Yaz
Siriýa Türkmenleriniň Ynsanperwer Birleşigi Watan

قم بالترويج لصفحتك أيضاً Mukhtar Fatih | إنشاء شارتك الخاصة
Facebook

Mukhtar Fatih likes

Туркменская Община Сирии. Siriýa TürkmenleriТуркменская Община Сирии. Siriýa Türkmenleri
Create your Like Badge
Facebook

Mukhtar Fatih likes

Suriye Türkmen Doktorlar BirliğiSuriye Türkmen Doktorlar Birliği
Create your Like Badge