Mukhtar Fatih

إنشاء شارتك الخاصة Siyaset ne yazık ki çok çamurlu bir saha
Mukhtar Fatih

إنشاء شارتك الخاصة

Siyaset ne yazık ki çok çamurlu bir saha

2015-02-24 06:49:00

Siyaset ne yazık ki çok çamurlu bir saha, ben bu sahada top koşturmayı hiç sevmedim

Suriye Devrimi’ni başlatan Suriye halkıdır .Onlar bu uğurda kanlarını canlarını verdi, anneler evlatlarını yitirdi, kadınlar ve genç kızlar tecavüze uğradı, kadın çocuk yaşlı demeden hepsi ambargoya ve dolayısıyla açlığa mahkum edildiler, soğuktan donarak öldüler, işkence gördüler, evsiz kaldılar ve sayamayacağımız daha nice acılar yaşadılar. Ve herkes şunu bilmeli ki bu şanlı devrimi başlatan da onurlu, şerefli Suriye halkıdır bitirecek .

Siyaset yapmak için ortam genellikle pek namuslu, düzgün ve dürüst insanlara uygun değildir.

Bunu söylerken siyasette düzgün, dürüst, namuslu insan yoktur demiyorum.

Siyasetçilerimizin arasında da düzgün, dürüst, namuslu insanlar var. Ama benim ilk cümledeki düşüncemi onlara da sorarsanız, onlar da onay verecektir. Siyaset yapmaktadırlar, ama siyaset sahnesindeki düzenbazlar yüzünden büyük sıkıntı ve zorluk yaşamaktadırlar. Halkta hiçbir tabanı olmayan, arkasından üç oy götüremeyecek adamların at koşturduğu, düzgün insanları silmeye çalıştığı bir siyaset sahnesini ibretle izliyoruz. Bunları her yerde, her ortamda görebilirsiniz.Halk tarafından çok tutulan insanlar değillerdir.Sosyal çevreleri tarafından çok makbul bulunan insanlar değildir.

İşinde, ticari hayatında çok dürüst, ahlaklı, düzgün insanlar olarak bilinmezler. Suriye Türkmen siyasetçilari hic bir zaman Suriye Türkmenlerini temsil etmemiş cunku halk tabanilari yok ve  Halkımız bu asalakları sırtından atıp, dürüst ve namuslu insanlara sırt vermediği müddetçe ne siyaset düzelir ne de memleket…

 Böyle dürüst bir eski siyasetçimizden dinlemiştim: “Siyaset ne yazık ki çok çamurlu bir saha, ben bu sahada top koşturmayı hiç sevmedim. Memlekete hizmet etmeye çalışmak güzel, ama insanı bu güzel çabaya hizmet etmek için rahat bırakmıyor, çalıştırmıyorlar.”

0
0
0
Yorum Yaz
Siriýa Türkmenleriniň Ynsanperwer Birleşigi Watan

قم بالترويج لصفحتك أيضاً Mukhtar Fatih | إنشاء شارتك الخاصة
Facebook

Mukhtar Fatih likes

Туркменская Община Сирии. Siriýa TürkmenleriТуркменская Община Сирии. Siriýa Türkmenleri
Create your Like Badge
Facebook

Mukhtar Fatih likes

Suriye Türkmen Doktorlar BirliğiSuriye Türkmen Doktorlar Birliği
Create your Like Badge